Zadajte ID konkrétnej reality
 

Novinky

Vitajte na stránkach LIVEREAL s.r.o.

Hľadáte nehnuteľnosť alebo chcete predávať, skúste sa trošku pozrieť do našej ponuky. Rýchle vyhľadávanie Vám umožní jednoducho a bez dlhých klikaní pozrieť ponuku.

-Hľadáte 3 izb.? Po pravej strane máte“ Rýchle hľadanie“ a rozdelenie bytov podľa izieb.

-Ak chcete predávať, stačí keď kliknete na červené okienko „Ponúknite nám Vašu nehnuteľnosť“ a my Vám do 24 hodín zavoláme.

Nepatríme ako RK, medzi „obrov“ a ani nechceme medzi ne patriť. Sme menšia, ale o to výkonnejšia RK. Ak Vám niekto povie, že malá realitná kancelária nie je flexibilná a nedokáže Vám zabezpečiť a ponúknuť to, čo veľká RK, tak Vás trošku zavádza. Práve naopak, ľudia, ktorí pracujú u nás sú flexibilnejší, poznajú sa, rozumejú si, dopĺňajú sa a sú ústretovejší. Vo veľkej RK je obrovská konkurencia a jednu nehnuteľnosť predávajú aj dvaja makléri, nehoriac o tom, čo sa deje medzi maklérmi- ako konkurenciou.

Nepotrebujeme poháre ako prezentáciu, vykonaná práca hovorí za nás. Nepotrebujeme dekréty a autá získané nie príliš legálnymi praktikami. Sme RK ktorá sa venuje predávajúcim. Vie pomôcť aj pri problémovom predaji, vie vyplatiť dlh za predávajúceho a informuje kupujúceho o možnom riziku a toto riziko čo najviac znižuje príp. ho preberá na seba.

Predať dnes nehnuteľnosť za dobrú cenu je naozaj ťažké. Netvárime sa ako "borci", ale snažíme sa. Skúste nám zavolať, napísať... a my sa Vám ozveme. Aj v týchto naozaj ťažkých časoch sa to dá. Vyžaduje si to dôveru na jednej a aj druhej strane.

Máte zaťaženú nehnuteľnosť exekúciou? Správca sa Vám "vyhráža" dražbou? Aj tuná vieme pomôcť. Poskytneme finančné prostriedky na to najťažšie obdobie,  vyplatíme dlhy a nájdeme Vám bývanie primerané k finančným možnostiam.

Potrebujete kúpu nehnuteľnosti realizovať prostredníctvom hypotekárneho úveru? Poskytujeme bezplatné poradenstvo. Prídeme za Vami domov alebo do práce, venujete nám jednu hodinku Vášho času a potom už len dostanete ponuky zo všetkých bánk. Výber banky bude len na Vás. Na naozaj korektne vypracovanú ponuku potrebujeme vedieť nielen Váš príjem, ale aj výdavky. Banke sa klamať neoplatí. To, či hovoríte pravdu, si banka overí z opačných zdrojov (zamestnávateľ, odvody, poisťovňa...)

Servis

Zabezpečujeme kompletný právny servis pri predaji, kúpe a prenájme nehnuteľnosti.
Zabezpečenie hypotekárneho úveru.
Právny a poradenský servis.

Zmluvy od advokáta.

Prezentácia iba aktuálnych nehnuteľností.
Aktívna starostlivosť o ponúkanú nehnuteľnosť.
Predaj problémových nehnuteľností(exekúcia, dražba, nedoplatky)
Zabezpečenie finančných prostriedkov v prípade komplikovaného predaja.

Ako nenaletieť podvodníkovi

Predaj a kúpa nehnuteľnosti je spojená s istým rizikom. RK je tu preto, aby toto riziko znížila na minimum. Ani vyššie vzdelanie Vám nezaručí „nenaletieť“. Podvodníci sú dnes veľmi rafinovaní. Bežný človek realizuje predaj a kúpu tak 3x za život. (Stáva sa nám, že predávajúci nám ako RK radia, ako to máme robiť, pretože oni to tak pred 10-timi rokmi robili. Vždy sa iba pousmejem. To čo platilo na katastri pred x rokmi, teraz už neplatí.) Podvodníci sú veľmi rafinovaní, vystupujú sebavedome. Práve preto je tu RK, ktorá hneď na začiatku sa snaží odhaliť riziko. Podvodník pozná trh a vie presné postupy. Čaka na slabinu predávajúceho. Ak sa predávajúci čo i len máličko začne utvrdzovať v tom, že obchod môže padnúť len preto, že nepristúpi na podmienky kupujúceho, ktoré ho maximálne znevýhodňujú, tak nato tu je RK a právnik, aby v tom urobil poriadok. RK nedovolí, aby predávajúci podpísal maximálne nevýhodnú zmluvu. Buď dôjde ku kompromisu a dohodu z oboch strán, alebo je lepšie byt nepredávať, pretože nebude ani byt a ani peniaze.

Podvodník určite neosloví realitnú kanceláriu. A ak aj osloví RK, bude sa snažiť k nehnuteľnosti dostať všetkými možnými spôsobmi, napr. priamo osloví predávajúceho. Toto je ďalší znak neserióznosti. Argumentácia tým, že predaj bude rýchlejší, lacnejší...sa stane zlou skutočnosťou, realizácia ak nejaká bude, tak veľmi zdĺhavá a skončí veľmi zle pre predávajúceho.

Niečo k cenám

Prišli ste na obhliadku bytu a uvádzaná cena bola iná? Bohužiaľ sú RK, ktoré uvádzajú cenu, o ktorej ani majiteľ nevie. Zámerne sa na obhliadke o cene nehovorí a ak sa záujemca vyjadrí, že o nehnuteľnosť má záujem, tak bez väčších problémov prinútia majiteľa nehnuteľnosti k zníženiu ceny. Stáva sa, že majiteľ sám požiada RK o úpravu ceny (ak na to príde) a vtedy RK všetky žiadosti ignoruje a nehnuteľnosť aj naďalej prezentuje ako bezkonkurenčnú ponuku.

- Predávajúci je znechutený, ale keďže RK má záujemcov, tak spolupracuje.

-A ako to vidí samotný záujemca-kupec? Ponuka je najnižšia, najzaujímavejšia a tým neseriózna RK sa stáva najlacnejšou RK - čo vôbec nie je pravda.

Ceny nehnuteľnosti klesajú

Áno a stále. Nejedná sa naozaj veľké percentá, aké sú prezentované v médiach. Keď stretnem záujemcu, ktorý prejaví záujem a povie mi, že chce znížiť cenu o 20%, tak to naozaj nie je reálny záujemca. Cena nehnuteľnosti sa neznižuje percentuálne. Takýto záujemca je pre predávajúceho nezaujímavý. Byt sa nekupuje podľa poskytnutej zľavy, ale podľa toho, či vyhovuje daným požiadavkám. Záujemca, ktorý prejaví záujem o nehnuteľnosť a znižuje cenu v percentách, je ovplyvnený médiami a skúša šťastie. Konečná ceny nehnuteľnosti sa naozaj stanovuje formou dohody. Ceny sa znižujú, ale vždy je to o kompromise oboch strán.

Zmenky

Zmenka je platidlo, nie príliš rozšírené, ale podpisom zmenky sa už zaväzujete k plateniu. Je to momentálne najnovší trik neserióznych RK. Máte záujem ale nemáte peniaze... podpíšte nám tuná tento papierik... ak Vám neprejde úver, tak tento papierik roztrháme.....Veľmi dobre si pozrite a prečítajte to, čo podpisujete. Stretli sme už viacero mladých nešťastných záujemcov o kúpu, ktorí takéto niečo podpísali, boli na hranici minima, úver im banka neschválila a RK napriek všetkým týmto problémom začala vymáhať peniaze za podpísanú zmenku.